Hackathony


Hackathon je vícedenní akce, při níž účastníci s pomocí mentorů intenzivně pracují na tvorbě a technickém testování vlastního nebo předem určeného nápadu. Jsou to takové programátorské maratony, při kterých mají účastníci jedinečnou možnost získat nové kontakty a poznat spoustu nových stejně smýšlejících lidí, kteří mají ambici vyřešit problémy či vylepšit stávající situaci.



Jaké hackathony se u nás odehrály?

  • Marketingový hackathon – Přenesli jsme marketingové výzvy do světa hackathonu. Jeden víkend, mnoho témat, jeden vítěz. Více se o marketingovém hackathonu dozvíte zde.
  • CZE + CH Hackathon/Ideathon – Nyní nešlo o technické zpracování výzvy, ale o originalitu a kreativitu. Přeshraniční témata řešily týmy sestavené z designérů, vývojářů, kreativců, inovátorů a tvůrcu.
  • VR hackathon – Virtuální realita neznamená nutně jen svět her. Naopak, stává se součástí vědy, výzkumu, školství i medicíny. Nejen tato témata se řeší v rámci VR hackathonu.
  • Microhack na SPOTa – Robotický pes SPOT toho dokáže opravdu hodně. Jaké „psí kusy“ dělá, když se řádně naprogramuje? Seznamte se, SPOT.
  • Hackathon vzdělávání – Jakmile se offline školství přeměnilo do online prostředí, studenti, učitelé a rodiče nevěděli, co se bude dít dál. V rámci hackathonu vzdělávání, který proběhl v roce 2020, jsme si představili online nástroje pro snadnou a zábavnou formu výuky. Zajímá vás toto téma? Pak si přečtěte tiskovou zprávu.
  • Smart City hackathon – Cílem je vytvořit a rozvíjet komunitu lidí, které spojuje nadšení pro techniku a inovace nebo podnikatelské ambice. Účastníci dostali na výběr z osmi městských témat, které řešili v týmech. Mezi zadavateli témat se objevilo například Divadlo J. K. tyla v Plzni, Správa informačních technologií města Plzně, Diecézní charita Plzeň nebo 38. mateřská škola Plzeň. Na tématech pracovali od pátečních večerních hodin až do nedělního rána, a to ve dne i v noci.
  • Satelitní hackathon – Účastníci využili satelitních snímků a získaných dat k vlastnímu nápadu. Řešily se oblasti vsakování vody, podílu vodních ploch v zastavěných oblastech i vliv staveb na teploty ve městě.

Naše komunita se mimo jiné účastní zahraničních hackathonů napříč světem.



                   



Hackathony v Čechách i v zahraničí jsou důležitou součástí budování komunity technicky nadaných studentů, které SIT Port podporuje. Jsme rádi, že vidíme výsledky a úspěchy studentů i v zahraničí, kde je konkurence opravdu velká. Zkušenosti, práce v týmech a zpětná vazba od profesionálů v oboru je skvělý předpoklad ke vzniku podnikání. Připojte se a získejte zkušenosti z prostředí, které vás připraví na reálný rozjezd firmy. Všechny události a novinky zveřejňujeme na Facebooku – zde.







Další projekty

Soutěže

Soutěže pro studenty a žáky mají jeden společný cíl – podpořit mladé talenty v nejrůznějších oblastech, především v těch technických. Jaké soutěže jsme doposud vypsali? Battle...

Středoškolské praxe

Chceš k nám na praxi? Tak to je super, protože my se těšíme na každého studenta se zájmem. Co potřebujeme než si finálně plácneme? Koukni na web naší společnosti...

RoboMaster

Baví tě programování? Tak se přihlas na náš workshop RoboMaster. Programovat se bude Robomaster S1 od DJI v Pythonu. Workshopy budou probíhat každou středu po dobu 4 týdnů. Těšit se na...