S koncem školního roku je u konce i další ročník IoT Academy


Máme za sebou další velmi úspěšný ročník IoT Academy,  kroužku zaměřeného na rozvoj dovedností v oblasti Internetu věcí (IoT). Letošní IoT Academy jsme opět ukončili prezentacemi projektů před odbornou porotou.



Pod vedením zkušených lektorů se účastníci v průběhu roku seznámili s návrhem, výrobou a testováním zařízení a vytvořili několik velmi zajímavých projektů, jako byl například projekt zaměřený na kontrolu procesu a prostředí 3D tiskárny.

Účastníci se díky němu naučili sledovat a optimalizovat tiskové procesy a zajistit ideální podmínky pro kvalitní tisk.  Dalším z projektů byl inteligentní dávkovač na léky, jehož cílem je zjednodušit a zabezpečit správné dávkování léků. A co dalšího jste mohli na IoT Academy vidět? Například bezdrátové terče s časomírou pro požární sport, které využívaly technologii IoT v kombinaci s herními prvky. Gamifikace se stala součástí i dalšího projektu v podobě zábavného uklízení (s přesahem do průmyslové výroby), které motivuje účastníky k efektivnímu a zábavnému řešení domácích prací.

Pokud patříte mezi nadšence střelby, určitě by vás bavila elektronická střelnice s vyhodnocením rychlosti zásahu airsoftovou kuličkou. Rybářům by pro změnu udělaly radost chytré rybářské pomůcky a nebo kontrola podmínek v rybích sádkách. Tvůrci se tak naučili, jak s využitím IoT technologie sledovat a optimalizovat podmínky pro ryby.

Mezi další projekty patřila chytrá domácnost, do které byla zaimplementována technologie Zigbee pro vzájemnou komunikaci a ovládání různých zařízení v domácnosti, trackování pomocí GPS a nízkého datového toku v reálném čase, které spousta rodičů ocení při hlídání svých dětí, nebo lidarové snímání obsazenosti restaurace, které by mohlo pomoci manažerům lépe plánovat a optimalizovat kapacitu restauračního zařízení. Dalším ze studentských nápadů byl projekt Gateway pro měření kvality ovzduší s možností připojení ovládacích prvků, bezdrátová sluchátka pro volný čas a konečně také projekt smart distribuce energie pro efektivnější využití solární energie.

Celkově lze říci, že letošní ročník IoT Academy byl plný inspirujících projektů a inovativního myšlení. Účastníci získali cenné zkušenosti v oblasti IoT a rozvinuli své schopnosti v návrhu, výrobě a testování zařízení nad rámec výuky ve školách.

Doufejme, že tyto dovednosti jim budou sloužit jako pevný základ pro jejich budoucí rozvoj.

Pár zajímavých startupů se již z akademie rodí, takže se máme na co těšit!

IoT Academy probíhala opět ve spolupráci se společností TData.

Registrace na další ročník Iot Academy spustíme co nevidět, nezapomeňte tedy sledovat náš web. 







Další novinky

Startup CityZen motivuje studenty

Páteční den 12. listopadu jsme přivítali v SIT Portu další výjimečné hosty – zakladatele značky CityZen. Začínali myšlenkou na neobyčejné triko a vyvinuli unikátní triko, na...

SIT PORT v Plzni je průvodcem pro studenty a mladé podnikatele s technickým zaměřením

Pomalu, ale jistě se o nás dozvídá široká veřejnost. CzechStartups.org o nás napsal, jak to u nás funguje, s čím můžeme pomoci nebo v čem jsme jiní než ostatní! Přečtěte si o nás...

Za týden odstartuje první virtuální ideathon s názvem 5Gthon

Hledáme inovátory, kteří budou vymýšlet řešení pro využití #5G sítí v rámci konceptu Smart Cities. Chcete se podílet na vzniku něčeho nového a zároveň vytvořit chytrá a...